Wymiana baterii w telefonie komórkowym

Wymiana baterii w telefonie komórkowym

Problemy z baterią to obecnie jeden z najbardziej dręczących użytkowników telefonów komórkowych problem. Gdy wada baterii telefonu komórkowego staje się zbyt uciążliwa należy na poważnie zastanowić się nad jej wymianą.

W dobie pełnej popularyzacji telefonów komórkowych i ich szerokiego zastosowania nie może dziwić fakt, że bateria szybko się zużywa. Akumulator telefonu komórkowego wykorzystywany jest nagminnie przez fakt jak często i w jakich celach korzystamy z urządzenia. Dziś jak doskonale zdajemy sobie z tego sprawę telefony komórkowe to małe komputery. Służą nam nie tylko do dzwonienia do najbliższych i wysyłania SMS-ów. Na telefonach komórkowych mamy dziesiątki aplikacji, kontaktujemy się z całym światem przez internet, gramy w gry, oglądamy filmy, słuchamy muzyki czy pracujemy.

Bateria w telefonach komórkowych to jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza część. Zdarza się, że ulegnie ona awarii lub najzwyczajniej – zużyje się. Powodem dla którego klienci odwiedzają serwis telefonów komórkowych, żeby wymienić baterię to zbyt krótkie „trzymanie” i działanie urządzenia na jednym cyklu ładowania.

W dzisiejszych telefonach komórkowych najczęściej stosuje się akumulatory litowo-jonowe, które „nie lubią”, gdy rozładowuje się je do zera. Wówczas mogłyby się uszkodzić. Ponadto powinno unikać się temperatur poniżej 15 stopni Celsjusza jak i powyżej 45 stopni Celsjusza. Przy takich temperaturach bateria może rozładowywać się jeszcze szybciej i co gorsza, może zostać uszkodzona. Również nagłe skoki temperatury źle wpływają na baterię. Optymalna temperatura dla akumulatora litowo-jonowego to od 20 do 25 stopni Celsjusza, zimą powinniśmy używać pokrowców, które zmniejszą wpływ zimna na naszą baterię, a latem powinniśmy telefon chować lub chociaż przykrywać.

Nowoczesne telefony komórkowe z akumulatorami litowo-jonowymi nie powinno się też ładować do 100% Wówczas tracą najwięcej energii – lepiej ładować je często, ale do 80%. Przykładowo – zostawianie telefonu do ładowania na całą noc też źle wpływa na baterię i w efekcie ją osłabia. Wymiana baterii w telefonie komórkowym

Bardzo ważne jest korzystanie z oryginalnych części, również przy wymianie baterii, gdy taka jest potrzebna i nieodzowna. Gdy bateria jest uszkodzona lub zużyta i psuje nasz komfort pracy i obcowania z telefonem komórkowym należy ją wymienić. To trudny proces wymagający umiejętności wykwalifikowanego personelu. Profesjonalny serwis komórkowy potrafi wymienić akumulator w każdym modelu telefonu komórkowego. Należy oddzielić klapkę baterii od ramki telefonu, żeby ten nie został uszkodzony. Samodzielna wymiana jest ryzykiem i lepiej oddać swój telefon komórkowy specjalistom w tym fachu. Poza tym niezbędne są oryginalne części i przede wszystkim umiejętności i doświadczenie.

Gdy bateria szybko się rozładowuje lub gdy, co gorsza telefon spuchł koniecznie należy wymienić baterię. Wymiana wymaga odpowiednich narzędzi i odrobiny precyzji oraz oryginalnych części. Gdy nie jesteś pewien czy potrzebna jest wymiana możesz udać się do serwisu telefonów komórkowych, który doradzi Ci czy nadszedł już ten moment. Serwis telefonów Czwarty Wymiar w Warszawie zajmuje się każdym modelem telefonów: iPhone, ipad, Xiaomi, Nokia, HTC, Huawei, Samsung czy Sony Xperia. Żaden z tych modeli nie kryje żadnych tajemnic przed obsługą warszawskiego serwisu, który zajmuje się profesjonalnie serwisowaniem telefonów komórkowych od wielu lat. Doskonale zna się również na wymianie baterii w telefonach komórkowych, w czym ma wprawę i przede wszystkim posiada szeroką wiedzę na ten temat.

Telefony 4w

Chmielna 106
00-801 Warszawa
tel 513777444